Головна » Статті » Інформаційний матеріал з працевлаштування » Інформаційний матеріал з працевлаштування

Зовнішній вигляд при співбесіді

Зовнішній вигляд при співбесіді

    Окремі деталі в зовнішньому вигляді можуть значно впливати на формування першого враження. Тому, не забудьте про такі деталі, як одяг, аксесуари, зачіска.

       В одязі слід звертати особливу увагу на силует. “Високостатусним” вважається той силует, що наближений до витягнутого прямокутника з підкресленими кутами, а “низько статусним” – силует, що наближається до кулі. У ситуаціях неформального спілкування існує зворотна тенденція. Ще одним чинником в одязі, який є ознакою статусу, є її колір. Значення кольорів різняться в різних культурах. У європейських країнах існує негласне правило: вважають, що чим яскравіший і насиченіший “колір”, тим нижчий статус. Третім чинником у формуванні “статусного” враження вважається ціна одягу. Багато кандидатів вважають, що дорогий і стильний одяг додасть їм на співбесіді значимість і додаткову вагу. Це не зовсім так. Незалежно від того, у що ви одягнуті, досвідченому інтерв'юеру, зазвичай, потрібно менше десяти питань, щоб визначити ваш реальний соціальний статус, приблизний рівень доходів, освіту. Тому значення має не вартість вашого одягу, а її відповідність прийнятим в організації і суспільстві стандартам. Набагато більшу увагу слід приділити взуттю. Всупереч поширеним стереотипам, саме по взуттю інтерв'юери роблять висновки і припущення щодо кандидата.

       Мораль проста: збираючись куди-небудь, потрібно дуже точно оцінити ту обстановку, яка вас чекає, і передбачити враження, яке ви можете справити. Якщо матеріальне становище не дозволяє вам виглядати так, як хотілося б, не засмучуйтеся. Зробіть основну ставку на скромність і охайність. Це вітається абсолютною більшістю роботодавців. Охайність в одязі у них дуже часто асоціюється з акуратністю у справах. І ще, намагайтеся максимально відповідати корпоративному стилю, який прийнятий в даній організації, – ви повинні виглядати “своїм” для майбутніх колег.

     Темп і манера мови, гучність голосу, інтонація і чіткість вимови – це те, на підставі чого про вас складеться думка в перші хвилини розмови. Темпоритм мови має бути спокійним, без зайвої експресії. Якщо хочете перевірити, як ви вмієте вербально подавати себе, запишіть власну мову на магнітофон, а потім прослухайте запис. При необхідності відкоригуйте свою промову в бік більшої рішучості та визначеності. Головне – будьте щирі.

    Коли народжується чітка картина самопрезентації, з'являються легкість і впевненість, усвідомлення власної сили.

Категорія: Інформаційний матеріал з працевлаштування | Додав: NMU (22.12.2018)
Переглядів: 200 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0