Головна » Статті » Інформаційний матеріал з працевлаштування » Інформаційний матеріал з працевлаштування

Джерела пошуку роботи

Джерела пошуку роботи

     Роботу можна шукати через кадрові агентства з працевлаштування, які бувають двох типів із вступним внеском та із відрахуванням відсотків від Вашої першої зарплати.

   До першого типу не варто звертатися, тому що найчастіше такі агентства займаються шахрайствами заради прибутку. Із другим типом кадрових агентств ситуація краща. Після того, як ви підпишете договір, приготуйтеся до щоденних атак вакансіями. Співробітники таких агентств, як правило, виявляють велику активність, адже від цього напряму залежить їх заробіток. Ваше завдання – відсортовувати надані пропозиції. І ще, у подібних агентствах люблять вмовляти кандидатів, навіть свідомо знаючи, що пропоноване місце роботи вам не підходить. Трапляється це з двох причин, швидше за все менеджери кадрових агентств не завжди розуміються на тонкощах вашої професії, крім того, їхня головна мета – це швидше зняти з вас відсоток за майбутню роботу.

    Зауважте, що кадрові агентства, окрім працевлаштування, пропонують додаткові платні послуги. Проте плата за низку послуг, наприклад, тиражування резюме чи його масове розсилання, цілком виправдана, якщо, звичайно, не перевищує доступних для вас меж.

     Пошук роботи через рекрутингові агентства відрізняється від кадрових тим, що тут добір кадрів оплачують роботодавці. Такі фірми дуже дбають про свою репутацію, тому часто ставлять зависокі вимоги і є надто примхливими стосовно кандидатів.

   У рекрутингових агентствах орієнтуються на добір керівних кадрів чи фахівців високої професійної кваліфікації. Такі фірми добирають тільки ті кандидатури, які якнайкраще відповідають усім вимогам замовника. У більшості випадків рекрутерів цікавлять претенденти, котрі досягли великих професійних успіхів, зі стабільним послужним списком.

     Компанії з цілеспрямованого добору персоналу ставлять за мету забезпечення компанії керівниками вищої ланки, а також рідкісними фахівцями. Мова йде про професіоналів, кількість яких обчислюється десятками, якщо взагалі не одиницями. Природно, що замовниками таких високих позицій є, як правило, або власники компаній, або перші особи, котрі для вирішення принципово важливих кадрових питань мають окремий бюджет.

    Також можна шукати роботу через Державну службу зайнятості. Для кожного центру зайнятості налагодження тісної співпраці з роботодавцями – найважливіша передумова якісного вирішення його головного завдання – сприяння працевлаштуванню незайнятим громадянам. Робота з вакансіями є головним його чинником. Раціональна організація цієї роботи в центрах зайнятості значною мірою визначає ступінь заповнювання вакансій, тривалість безробіття, відтак впливає на розвиток економіки країни.

     Умовно інформація про вакансії проходить в службі зайнятості від роботодавця до шукача роботи певний шлях: підбір кандидата, повідомлення про вакансії шукачу роботи, відбір претендентів, закриття вакансії.

    У разі заповнення даної вакансії, спеціаліст, який здійснює взаємодію з роботодавцями, закриває та вилучає інформацію з бази даних та зі стенду вакансій.

    Вакансій у державній службі зайнятості достатньо, але переважно це або робочі вакансії, або вакансії з не дуже привабливою оплатою праці. Проте, не варто ігнорувати можливості центрів зайнятості. Треба використовувати будь-який шанс для пошуку роботи, адже багато організацій традиційно співпрацюють саме з цими структурами.

 

Категорія: Інформаційний матеріал з працевлаштування | Додав: NMU (22.12.2018)
Переглядів: 196 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0