Директор з групою студентів Нікопольський медичний коледж
Директор з групою студентів Нікопольський медичний коледж
Директор з групою студентів Гуртожиток поблизу з навчальним корпусом
Директор з групою студентів Гуртожиток поблизу з навчальним корпусом
Директор з групою студентів Багато різних спеціальностей
Директор з групою студентів Талановиті студенти
Директор з групою студентів Сильна матеріальна база

            Глобальна злочинність - ще одна гостра соціальна проблема сучасності. Кількість зареєстрованих у світі злочинів у середньому росте на 5% щорічно. Але останнім часом  особливо швидко росте частина тих, що належить до категорії тяжких (убивства, насильство і т.д).

            Як свідчить статистика, злочинність в Україні одержала велике поширення. В умовах економічної кризи, нерівномірності суспільного розвитку, різкого спаду рівня життя, значних пробілів у законодавстві й інших негативних факторах збільшується кількість осіб, які схильні до здійснення злочинів.

            З огляду на складну криміногенну ситуацію в Україні, кожна людина повинен уміти  захистити себе в ситуаціях, пов'язаних з насильством.

            Якщо людина не в змозі придбати зброю для самозахисту або не має змоги її застосувати , можна скористатися простими порадами на кожний день  щодо особистої безпеки:

            - гроші та коштовні речі тримаєте при собі; портфелі, сумочки не залишайте без догляду;

            - у кафе або барі, перш ніж повісити пальто на вішалку або спинку крісла, заберіть із нього гроші і документи;

            - не відкривайте двері незнайомій людині (або тримайте двері на ланцюжку); пам’ятайте, грабіжники можуть приходити під видом сантехників, електриків  та навіть працівників міліції; посадові особи зобов'язані самі пред'явити посвідчення;

            - якщо Ви маєте при собі кишенькові гроші, то по можливості, беріть їх стільки, скільки плануєте витратити; не показуйте відкрито, що у Вас із собою багато грошей;

            - гаманець із грішми ніколи не слід класти в зовнішню кишеню пальто, піджака або сумки, особливо в переповнену їжею сумку;

            - нападаючи на жінок, злочинці часто прагнуть вирвати з їхніх рук сумочку, тому безпечніше носити сумку на ремінці через плече, притискаючи її до себе;

            - ніколи не носите разом гроші і документи;

            - вертаючись, додому пізно ввечері, прагніть йти по освітленій і живій вулиці, уникаючи темних провулків і парків, хоча це й забере більше часу; у вечірній час потрібно бути напоготові на вулиці, у транспорті, у під'їзді будинку;

            - уникайте ситуацій, які загрожують насильством (суперечка з п'яними), краще виглядати боягузом в очах злочинців, чим бути побитим до смерті;

            - уникайте вертатися додому вночі поодинці; ніколи не сідаєте в машину до незнайомих людей;

            - якщо на Вас напали, кричите якнайгучніше або розбийте скло найближчого приміщення магазина; або спробуйте поговорити з нападаючим і звернутися до його почуттів.

            Самі строгі покарання, передбачені Кримінальним кодексом, установлюються за зґвалтування та убивство. Полові злочини через серйозність фізичних і психологічних наслідків для жертв належать до особливо тяжких. Кримінальні дані свідчать, що цей злочин (зґвалтування) має тенденцію до росту. Потерпілі, як правило, у міліцію не заявляють через страх цивільного розголосу, а також не хочуть переживати неприємну процедуру слідства і суду. За результатами вибіркових досліджень на кожне зґвалтування, за яким ведеться слідство, випадає 6-8 злочинів, які залишаються без покарання. Тому злочинці здійснюють всі нові та нові напади.

            Можна привести декілька порад щодо захисту від зґвалтування.

- Не провокуйте зґвалтування своїм зовнішнім виглядом, не слід давати мінімальні приводи до приставань із боку незнайомця.

- Варто уникати улюблених місць ґвалтівників - віддалених пляжів, місць для відпочинку зовні міст  і т.д., а також не рекомендується в сутінках ходити через двори, парки та сквери.

- Останнім часом  все частіше попадаються зґвалтування, які зробили підлітки. Це звичайно групові зґвалтування, які відрізняються особливою жорстокістю, тому що неповнолітні йдуть на злочин у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Обходьте місця, де збираються підлітки.

- При нападі можна спробувати встановити хоч якийсь контакт зі злочинцем, тобто примусити його думати про жінку, як про людину, а не сексуальний об'єкт, а також за допомогою хитрості спробувати виманити ґвалтівника в місце, де є потенційний захист.

- При нападі можна також використати фізичний опір - ударити по болючих місцях: в область паху, по очах. Бити потрібно коліном, ліктем. Заподіяти біль також можна в області обличчя, шиї, живота. Захищаючись, потрібно  йти до кінця - на карту може бути поставлене життя жінки.

- При нападі потрібно голосно кричати. Краще кричати "пожежа", чим "насилують".

- При спробі зґвалтування можна сказати злочинцеві, що Ви хворі на захворювання, що передається статевим шляхом (СНІД, сифіліс, гонорея і т.д.).