Директор з групою студентів Нікопольський медичний коледж
Директор з групою студентів Нікопольський медичний коледж
Директор з групою студентів Гуртожиток поблизу з навчальним корпусом
Директор з групою студентів Гуртожиток поблизу з навчальним корпусом
Директор з групою студентів Багато різних спеціальностей
Директор з групою студентів Талановиті студенти
Директор з групою студентів Сильна матеріальна база

У 1931 році в Нікополі на базі міського комітету Червоного Хреста та Червоного Півмісяця відкрилися курси медичних сестер, які стали прабатьками Нікопольського медичного училища.  

Навчання на курсах велося у вечірню пору. Перший випуск медичних сестер відбувся у серпні 1932 року. Посвідчення одержало 100 випускників. 


У 1932 році паралельно з курсами почав працювати медичний технікум, де навчалося 80 осіб. 


У 1935 році медтехнікум реорганізовано у дворічну школу медсестер загального профілю. 


У 1938 році при медичній школі було створено факультет воєнних медсестер. До початку війни (червень 1941 року) більше ніж 600 медичних сестер одержали тут міцні знання й готові були піти на захист Вітчизни. 


Наказ № 397 Міністерства охорони здоров’я УРСР про відкриття медичного училища у м. Нікополі був підписаний 13 липня 1962 року, яким передбачалося прийняти на І курс 90 осіб, з яких: на фельдшерське відділення - 60 чоловік (на базі неповної середньої школи) та на відділення медичних сестер – 30 чоловік (на базі середньої школи). 


Першим директором Нікопольського медичного училища було призначено Григорія Яковича Дерю. 


У червні 1964 року відбувся перший випуск: 30 випускниць одержало дипломи медичних сестер. А у червні 1966 року відбувся перший випуск фельдшерів. Дипломи одержало 58 осіб. 


З 23 лютого 1976 року Нікопольське медичне училище очолив Микола Овсійович Маковецький, який працював на цій посаді 26 років. У 1982 році при НМУ відкрилося вечірнє сестринське відділення, яке працювало до 1988 року, і за 6 років було підготовлено 267 медсестри. У 1984 році в НМУ на денному відділенні навчалося 932 чоловіка, на вечірньому – 152. 


Педагогічний колектив у ті роки працював над вирішенням актуальної проблеми: «Оптимізація навчального процесу», а тому велика увага приділялася практичному навчанню. 


Самовіддана праця колективу НМУ була помічена і нагороджена. 


У 1981 році президія Дніпропетровського обласного комітету профспілки медпрацівників присуджує гуртожитку НМУ перше місце з врученням Почесної грамоти та грошової премії, та звання «Гуртожиток зразкового порядку». У цьому ж році НМУ стало переможцем Республіканського огляду-конкурсу на кращу організацію навчання, побуту та відпочинку та нагороджено Грамотою та грошовою премією Міністерства охорони здоров’я УРСР. 


У 1982 році – знову почесна грамота Міністерства охорони здоров’я. 1984 рік – Диплом Дніпропетровської обласної Ради профспілки за ІІІ місце у змаганні серед середніх спеціальних навчальних закладів. 1987 рік – Диплом обласної Ради профспілки за І місце у змаганнях серед колективів ССНЗ. 


У лютому 2002 року колектив медичного училища очолив директор Володимир Васильович Тархов, який уміло продовжував добрі традиції медичного училища минулих років. 


З листопада 2013 року колектив медичного училища очолює молодий директор Капінус Валентина Андріївна.


В училищі працює колектив педагогів, який володіє високим професіоналізмом, працелюбністю, творчістю та новаторством. Педагогічний досвід багатьох викладачів розповсюджується серед медичних училищ Дніпропетровської області та України. 


У грудні 2002 року Міністерством охорони здоров’я України Нікопольське медичне училище було проінспектоване з питань практичної підготовки студентів. Рівень практичної підготовки було оцінено на «добре». 


У листопаді 2003 року навчально-виховна робота медичного училища перевірялася Інспекцією Міністерства освіти та науки України, яка установила що матеріально-технічна база училища є зразковою. За роки існування училищем підготовлено понад 12 тисяч спеціалістів, які працюють у Нікопольсько-криворізькому регіоні, а також у багатьох містах і селах України, близького та далекого зарубіжжя. Багато з них є гордістю училища. Це лікарі-невропатологи Ю.Забіяка та Ю. Піскунов, хірурги В. Шинкаренко та О. Полюдов, А. Малая, яка працювала заступником голови Дніпропетровської обласної ради та багато інших. 


Деякі випускники НМУ після закінчення медичних вузів повернулися до своєї Альма-матер, де працюють викладачами. Це Л.С. Тупотіна, В.В. Заєць, О.М. Волчок, Т.А. Зайченко, Т.А. Курта, Н.О. Футрак. 


Медичне училище, не зважаючи на важкі часи, ритмічно працює, виконує навчальні плани та програми, виконує Державні завдання з набору студентів та випуску молодих спеціалістів.